Anasayfa / Polis Alımları / POMEM / YEDEK YERLEŞTİRME SONUÇLARI

YEDEK YERLEŞTİRME SONUÇLARI

Polis Memuru Yetiştirilmek Üzere Pomem Yedek Planlaması Açıklandı

Polis olmak-3

Polis Akademisinin 20.Dönem Pomem yedek yerleştirme sonuçları açıklanmıştır. Akademi’den yapılan açıklamaya göre kadın adayların 13.yedek sıralamasından başlayarak 11 yedek adayın polis memuru olarak yetiştirilmek üzere yedek planlaması sonuçlanmıştır.

Daha önce 1.Yedek planlamasını açıklayan  Polis akademisinin başka yedek alıp almayacağı ile ilgili henüz net bir bilgi bulunmuyor.

Konuyla ilgili yapılan açıklamanın tam metni aşağıdaki gibidir.

“20. Dönem POMEM 2.yedek aday yerleştirme sonuçları açıklanmıştır.  20. Dönem polis meslek eğitimi için Polis Meslek Eğitim Merkezlerine polis memuru olarak yetiştirilmek üzere planlanan adayların yerine, kadın adayların 13’üncü sırasından başlanarak 11 yedek adayın planlaması yapılmıştır.

Yedek planlamalara ilişkin sonuçlar ile ilgili olarak adaylara posta yoluyla veya diğer iletişim araçlarıyla herhangi bir bildirimde bulunulmayacaktır. Resmi internet sitemiz üzerinden ilan edilen sonuçlar tebligat niteliğindedir.
Tüm adaylara ilanen duyurulur.”

Söz konusu açıklamadan sonra uzun süredir bekleyiş içerisinde bulunan PMYO adayları yakın zamanda açıklama beklemektedir. Telefonla ulaştığımız Polis Akademisi yetkilileri PMYO sınav sonuçlarının çok yakın bir zamanda açıklanacağını bildirdi. Bu konuda sosyal medya da yer alan bazı kişi ve kurumların yaptığı açıklamaları dikkate alınmaması gerektiği konusunda adayları uyardı.

Sonuçların Polis Akademisi resmi sitesinden yayınlanacağını ve diğer bilgilerin gerçeği yansıtmadığını dile getiren yetkili, yakın zaman içersinde sonuçların açıklanacağını bildirdi.

Tüm PMYO sonucunu bekleyen adayların bilgisine sunulur.

 

 


Hakkında polisevi

Check Also

POMEM PMYO Farkı

PMYO ile POMEM Arasındaki Farklar

PMYO ile POMEM Arasındaki Farklar Meslek edinmek isteyenler için cazip mesleklerden bir tanesi olan polislik …

Bir Cevap Yazın