Home / Konu Dışı / Vali Gül’den Taziye Mesajı
Vali Gül’den Taziye Mesajı
şehit polis antep

Vali Gül’den Taziye Mesajı

Tüm dünyayı etkisi altına almış olan Kovid-19 ülkemizde de pek çok kişiye bulaşmış ve ağır zararlar vermiş bir virüs olarak kendini göstermektedir. Tüm düzenin bir anda değişmesine neden olan bu virüs en çok sağlık çalışanları başta olmak üzere marketler, kuryeler ve Emniyet Teşkilatı çalışanlarını etkilemiştir. Pek çok farklı sektörde değişimlerin sebebi olan Kovid-19 sektörlerde köklü değişmelere sebep olmuştu. O değişimlerden biri de polislik mesleğinde meydana gelmişti . Artık polisler toplum güvenliğini sağlamanın yanı sıra toplum sağlığına yönelik Kovid-19 virüsünden korunmak amacıyla bakanlığın yayınlamış olduğu genelge baz alınarak halkın sağlığı için maske takmaları konusunda da görevlendirilmişti. Maske takmayan kişilerin 900 tl para cezası vermesi için cezai işlemler Emniyet Genel Müdürlüğü personellerine ait olduğu şu zamanlarda , pandemi ile en çok maruz kalan meslek gruplarında da ne kadar önlem alınıyor olursa olsun Kovid-19 virüsüne yakalanma oranı oldukça yüksek olmaktadır.

Gaziantep de polislik görevini yapmakta olan bir polis memuru yeni tip korona vakasından dolayı korona virüsüne yakalandığı geçtiğimiz günlerde duyurulmuştu. Gaziantep Valisinden beklenen taziye mesajı gecikmedi

Gaziantep Valisi Davut Gül, yeni tip korona virüsünden(Covid-19)  dolayı hayatını kaybetmiş olan polis memuru için taziye mesajı gönderdi

Davut Gül, sosyal medya adreslerinden yayınlamış olduğu taziye mesajında Gaziantep Emniyet Müdürlüğü bünyesinde çalışmakta olan Hüseyin Yılmaz’ın yeni tip korona virüsünden ( Covid-19) kaynaklı olarak hayatını kaybettiğini duyuran Davut Gül , taziye mesajına şu cümleler ile devam etti.

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü bünyesinde çalışmakta olan Hüseyin Yılmaz için Allah’tan rahmet yakınlarına baş sağlığı dilemiş olan Gaziantep Valisi Davut Gül, ‘’ Kovid-19 virüsünden kaynaklı olarak hayatını kaybetmiş olan Hüseyin Yılmaz için Allah’tan rahmet yakınlarına baş sağlığı diliyorum . Çok basit tedbirleri olan maske, temizlik ve mesafe önlemlerine uymadığımız sürece bu illetten kurtulamayız . Kurtulmamızın imkanı yok.  Sana çok şey olabilir’’ ifadesini kullandı .

 

Kovid – 19 önlemlerinin giderek arttığı şu sıralarda virüsten kaynaklı olarak asker ve polis ölümlerinde artma olmaya devam etmekte . Bakanlar askerler için asker uğurlamaların 8 ilde yasaklığını söyleyerek bu konuda ciddi bir önlem almış olsa da polislik ile ilgili nasıl bir önlem geliştirecekleri halen beklenmektedir


Hakkında Gamzenur Aydın

Kontrol Et

Polis Birimleri

Polis Birimleri

Polis Birimleri Türkiye’de ilk kurulan Emniyet Genel Müdürlüğü, 10 Nisan 1845 tarihinde kurulmuş olup; Türkiye …

2 Yorumlar

  1. Bizzat kendim gördüm. Maske yakmayanlara tutanak tutularak 900 TL ceza kesiliyor. Kesinlikle yerinde bir uygulama. Yoksa bizim insanımızın maske falan takacağı yok. Olacaksa yine zorla ceza ile olacak.

  2. Polis memurumuzun mekanı cennet olsun. Bu uygulamanın polis memurlarına verilmesi doğru bir adım fakat polis memurlarına gereken eğitimin de verilmesi gerekiyor. Polisimiz örnek teşkil etmesi gereken bir birimdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir