Anasayfa / Polis Alımları / Ücretsiz Polis Hazırlık Kursları

Ücretsiz Polis Hazırlık Kursları

Ücretsiz Polis Hazırlık Kursları

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olarak çalışmalar yürüten Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi, üç yıldan beri devam eden ücretsiz spor özel yetenek kurslarını bu yılda gençlerin lise ve üniversite hayallerini gerçekleştirebilmeleri adına açtı. Geleneği bozmayan Belediyenin açtığı bu spor kurslarına katılım gösteren 33 genç girmiş olduğu POMEM sınavında başarı göstererek polislik mesleğine ilk adımlarını atmış oldular.

Ücretsiz olarak verilen Spor Özel Yetenek Kursları, üç sene önce Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun verdiği talimat doğrultusunda hayata geçirildi. Kurslara katılan gençler, liselerin ve üniversitelerin spor özel yetenek sınavıyla öğrenci kabul eden bölümlerine girmek amacında olan kişilerden oluşuyordu. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından sunulan söz konusu hizmetle, ailelere ve gençlere önemli bir kolaylık sağlanmış oldu. Kursların açılmasıyla birlikte pek çok genç kayıt yaptırarak girecekleri sınavların hazırlıklarına başladı. Kurslara katılan gençler Spor Lisesi, Polislik Meslek Eğitim Merkezi (POMEM), Milli Savunma Üniversitesi ve Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu’na ücretsiz olarak hazırlanabilme şansını elde etti.

Büyükşehir Belediyesi İzmit’ten sonra geçtiğimiz Nisan ayı itibariyle Gebze ilçesinde de Ücretsiz olarak Spor Özel Yetenek Kursu açtı. Bu sayede bu önemli eğitim hizmetinden Gebze’de ikamet eden gençlerin de yararlanması sağlandı. POMEM sınavlarını kazanan gençler arasında Gebze’de ikamet eden gençler de bulunuyor. Gebze’de düzenlenen Özel yetenek Spor Kursu çalışmaları Gebze Metin Oktay Tesisleri’nde yapılıyor.

Gençlerin girecekleri zor sınavlarda başarı gösterebilmesi, verilecek olan eğitimin kalitesinde saklı. Zira öğrencilerin bu sınavlara hazırlanması alanında uzman olan eğitmenlerin gözetiminde sağlanıyor. Bu bağlamda İsmet Paşa Stadyumu’nda açma-germe hareketleri, tempolu koşu, arttırma koşusu, şınav ve mekik gibi egzersizler gerçekleştiriliyor. Koordinasyon ve diril çalışmaları ile dayanıklılık ve kuvvet antrenmanları 50’inci Yıl Spor Salonunda yapılıyor.

Polis Amirleri Eğitim Merkezi’ne 2017 ile 2018 eğitim ve öğretim yılı için emniyet mensubu olmayan kişiler arasından komiser yardımcısı adayı olan öğrenci alımı gerçekleştirilecek. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bu sınava katılmak isteyen kişiler için de Ücretsiz olarak Spor Özel Yetenek Kurslarını başlatacak. Bu kurslara başvuru önümüzdeki günlerde yapılmaya başlıyor.

Kaynak: https://www.kocaeliyasam.net/2017/07/25/kocaeli-buyuksehir-belediyesi-genclere-polislik-yolunu-aciyor/


Hakkında polisevi

Check Also

Ücretsiz kurs ile 33 genç POMEM sınavını kazandı.

Ücretsiz kurs ile 33 genç POMEM sınavını kazandı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri …

Bir Cevap Yazın