Home / Polis Haberleri / Şehit Pilotlardan Birinin Kimliği Belli Oldu
şehitler
pilotlar şehit oldu

Şehit Pilotlardan Birinin Kimliği Belli Oldu

Keşif amacı ile kullanılan araç Van’da düşerek 7 emniyet personelinin şehit olmasına neden olmuştu. Düşen uçakta şehit olan 7 emniyet personellerinin  kimliği doğrulandıktan sonra açıklanarak ailelerine şehit olduklarına dair  haber verildi.

Van’da geçen günlerde  Emniyet Genel Müdürlüğü’ne ait  olan bir keşif uçağının Artos Dağı’na çarparak düşmesi sonucu ikisi pilot yedi personel şehit oldu. Şehitlerin isimleri şu şekilde açıklandı: Pilot Komiser Gökhun Mete Altunbaş, Pilot Komiser Yardımcısı Samet Üstüner, Komiser Yardımcısı İrfan Aydoğan, Komiser Yardımcısı Semih Güzelay, Uçuş Teknisyeni Polis Memuru Mustafa Keskin, Polis Memuru Onur Ramazan Bayram ve Polis Memuru Burak Derya.

ŞEHİT OLAN EMNİYET PERSONELLERİNDEN BİRİNİN EŞİ DE KOMİSER

Emniyet Genel Müdürlüğü Havacılık Daire Başkanlığı kadrosunda görevli iken geçici olarak Hakkari’de görevlendirilen Gökhun Mete Altunbaş‘ın evli ve bir çocuk babası olduğu öğrenildi. Altunbaş’ın eşinin de komiser olduğu ve Ankara’da yaşadığı geçen kayıtlarda  ifade edildi.

 

ALAŞEHİR’DE BİR HAFTA İÇİNDE İKİNCİ ŞEHİT ACISI AİLELERE ULAŞTI…

Uçakta bulunan Özel Harekat polisi Onur Ramazan Bayram‘ın şehadet haberi Manisa’nın Alaşehir ilçesinde yaşayan ailesine ulaştı. Şehit personelin  30 yaşında ve bekar olduğu öğrenildi ve aynı zamanda  şehidin evine ailesi tarafından  Türk bayrağı asıldı.

Onur Ramazan Bayram’ın şehit haberi ailesine ulaştıktan sonra Alaşehir ilçesi bir hafta içerisinde ikinci şehidinin yasını tutmaya başladı. 9 Temmuz’da Sakarya’nın Hendek ilçesinde havai fişek fabrikasından imha edilmek üzere getirildiği taş ocağında patlayıcıların kamyondan indirilmesi sırasında meydana gelen patlamada Alaşehirli Jandarma Uzman Çavuş Mesut Yazar şehit olmuştu.

ÜÇ BUÇUK AYLIK EVLİ OLAN BİR PERSONEL DE ŞEHİT OLDU 

Şehit Komiser Yardımcısı Semih Güzelay‘ın eşi Gözde Güzelay’ın da polis olduğu ve Ankara’da görev yaptığı öğrenildi. Güzelay anne-babası, oğullarını 3.5 ay önce evlendiğini söyledi.

29 YAŞINDA ŞEHİT OLAN  AYDOĞAN İHA PİLOTUYDU

Erzurum İl Emniyet Müdürlüğü Havacılık Şube Müdürlüğü’nde görevli İHA pilotu Komiser Yardımcısı İrfan Aydoğan‘ın (29) şehit olduğu haberi, Bursa’nın Nilüfer ilçesindeki baba evine ulaştı. İrfan Aydoğan’ın annesi Mediha Aydoğan’ın, oğlunun yanına bir ay önce ziyarete gittiği ve şehit olduğu günde Erzurum’da bulunduğu öğrenildi.

Pilot Polis Memuru Samet Üstüner‘in şehadet haberi Ankara’nın Beypazarı ilçesinde yaşayan ailesine verildi. Üstüner’in evli olduğu öğrenildi. 28 yaşındaki Polis Memuru Burak Derya‘nın Mersin’in Anamur ilçesindeki baba ocağına acı haberi ulaştı. Şehidin Yıldırım Beyazıt Mahallesi’ndeki evinde acı haberi alan baba Özcan Derya ile anne Fides Derya, büyük üzüntü yaşadı.


Hakkında Gamzenur Aydın

Kontrol Et

Polis Birimleri

Polis Birimleri

Polis Birimleri Türkiye’de ilk kurulan Emniyet Genel Müdürlüğü, 10 Nisan 1845 tarihinde kurulmuş olup; Türkiye …

2 Yorumlar

  1. Gencecikler daha kahraman şehitlerimizin mekanları cennet olsun, memleketimizin başı sağolsun. Yakınlarına sabırlar versin. Bir daha böyle acılar yaşatmasın rabbim milletimize.

  2. Dünde Giresun sel felaketinde bir şehitimiz oldu maalesef. Rabbim ülkemize tekrar şehit acısı yaşatmasın ve şehitlerimizinde kemiklerini sızlatacak kanları yerde kalmasın inşallah. Tüm yetkililerde tekrarı yaşanmaması için ne gerekiyorsa yapıyordur umarım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir