Anasayfa / Polis Alımları / PMYO / PMYO SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK

PMYO SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK

PAEM

Polis Meslek Yüksek Okulu Sınav Sonuçları (PMYO)

Polis Akademisi tarafından Polis Meslek Yüksek Okulu (PMYO) için 08.05.2017 – 18.05.2017 tarihleri arasında ilanı verilen adayların, Haziran ayında fiziki yeterlilik ve ön sağlık kontrolü olmasına rağmen sonuçların halen açıklanmamış olması adaylarda endişeli bir bekleyişi yol açtı.

Yaklaşık olarak 40 gün olmasına  rağmen 2500 polis adayının 5 farklı ilde toplam 2 yıl süreyle eğitim göreceği adayların sonuçlarının OHAL süreci ve güvenlik soruşturmalarının daha sıkı yapılmasından dolayı sonuçların normalden daha fazla uzun sürmesine neden olduğu belirtiliyor.

Heyecanlı bekleyiş içerisinde olan Polis Adayları hergün Polis Akademisi sitelerine girerek sonuçların açıklanmasını bekliyor. Polis Akademisi Başkanlığından daha önce yapılan duyuruya göre soysal medya üzerinden sınav sonuçlarına ilişkin yapılan tahminlerin ve açıklamaların resmi açıklama olmadığı,sadece Akademi sayfasından yapılacak olan açıklamalara itibar etmeleri ile ilgili duyuru yayınlamıştı.

2017-2018 Polis Meslek Yüksek Okulu eğitim ve öğretimi 11 Eylül 2017 tarihinde başlayacak.

Polis Meslek Yüksek Okulu sınav sonucunu bekleyen adayların resmi siteyi kontrol etmeleri ve bunun dışındaki açıklamalara itibar etmemelerini önemle arz ederiz.


Hakkında polisevi

Check Also

Son 7 senede PMYO, Alınan Kişi Sayısı, Puan durumu Başvuru sayısı

Son 7 senede PMYO, Alınan Kişi Sayısı, Puan durumu Başvuru sayısı Yıllara göre PMYO sonuçları …

Bir Cevap Yazın