Home / EGM Daire Başkanlıkları / Personel Dairesi Başkanlığı
EGM Personel Dairesi
Polis Personel Daire Başkanlığı

Personel Dairesi Başkanlığı

Personel Dairesi Başkanlığı

Personel Dairesi Başkanlığı’nın tarihi aslına bakarsanız çok eskiye, Osmanlı Devleti’nde Polis teşkilatının kurulduğu ilk günlere dayanıyor. Bu kurumun asıl görevi, toplumun güvenliğini sağlayan Türk polis teşkilatındaki insan kaynaklarını verimli şekilde kullanmak, yönetmek ve geliştirmektir.

Personel Dairesi Başkanlığı, çeşitli görevlere sahipken bunların başında emniyet teşkilatındaki personel atamaları, yer değiştirmeleri ve branş işlemleri gelmektedir. Aynı zamanda teşkilat içindeki terfi, derece-kademe ilerlemeleri ve intibak işlemleri de bu daire tarafından yapılmaktadır.

Kadro standartlarını belirlemekle yükümlü olan Personel Dairesi Başkanlığı, personelin özlük dosyalarını düzenler ve başarıları değerlendirerek gerekli makamlara bildirir. Aynı zamanda hem merkez, hem de taşra teşkilatları için eğitimler, seminer ve kurslar kendileri tarafından düzenlenmektedir.


Hakkında Polisevi

Kontrol Et

egm Strateji Geliştirme Dairesi

Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı

Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı 2006 yılından bu yana Emniyet Genel Müdürlüğü çatısı altında faaliyetlerini sürdüren …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir