Home / EGM Daire Başkanlıkları / Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı
Narkotik Suçlarla Mücadele Dairesi
EGM Narkotik

Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı

İlk olarak 2015 yılında Bakanlık Makamı Onayı’yla kurulan bu başkanlık, yaklaşık 2 senedir de görevini sürdürmektedir. 2016 yılından bu yana Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı kararıyla 81 ilin tamamında uyuşturucuyla mücadele başlatılırken, faaliyetler de giderek hız kazanmaktadır.

Adından da anlaşılacağı gibi, Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı’nın temel amacı her tip uyuşturucu madde kaçakçılığını önlemektir. Bu noktada gerek kişilerle, gerek de organize örgütlerle savaşı sürdüren kurum, konuyla ilişkili tüm organizasyonlarla işbirliği içine girmekte.

Sahada görev yapması için eğitimli personel yetiştiren, bilimsel yöntemler kullanarak uyuşturucuyla mücadele eden daire başkanlığının asıl amacı, toplum sağlığını ve aile kurumunu tehdit eden bu tür maddelerin yayılışını önlemektir.


Hakkında Polisevi

Kontrol Et

egm Strateji Geliştirme Dairesi

Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı

Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı 2006 yılından bu yana Emniyet Genel Müdürlüğü çatısı altında faaliyetlerini sürdüren …

2 Yorumlar

  1. Narkotik suçlarla mücadele birçok şehrimizde çok başarılı operasyonlar ortaya koyuyor. Özellikle sınır vilayetlerde yakalanan uyuşturuculardan bunu rahatlıkla görebiliyoruz.

  2. Yakalanan uyuşturucuların yanı sıra operasyonlar ile ciddi adımlar atılıyor. Geçtiğimiz Haziran ayında cumhuriyet tarihinin en büyük operasyonu olan Bataklık Operasyonu yapıldı. 9 ülke ile bağlantılı olarak yapılmış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir