Home / EGM Daire Başkanlıkları / Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Daire Başkanlığı
emniyet dairesi
egm medya dairesi

Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Daire Başkanlığı

Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Daire Başkanlığı

Modern ve insan odaklı bir emniyet teşkilatının halk ve basınla doğru iletişim kurması oldukça önemliyken, Türkiye’de de Emniyet Genel Müdürlüğü 1988 yılından beri bu hizmeti vermektedir. 2015 yılında kurumun adı değişerek Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Daire Başkanlığı olurken, bu daire başkanlığı emniyet ile kamuoyu arasındaki gerekli iletişim kanallarını kullanır.

Doğru, etkili ve verimli bir iletişim için çalışmalarını sürdüren, aynı zamanda kamuoyuna bilgi akışı sunan Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Daire Başkanlığı, polisle halk arasındaki ilişkilerin geliştirilmesini hedef almaktadır.

Yazılı, görsel ve sosyal medyada ortaya çıkan haberleri takip eden kurum, teşkilat olarak bunları kullanmakta, gerekli durumlarda basın açıklamalarını düzeltmekte ve eğer yanlış varsa da tekzip yayınlamaktadır. Bu amaçla da yeterli eğitimi almış personellerin yetiştirilmesine özen gösterilmektedir.


Hakkında Polisevi

Kontrol Et

egm Strateji Geliştirme Dairesi

Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı

Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı 2006 yılından bu yana Emniyet Genel Müdürlüğü çatısı altında faaliyetlerini sürdüren …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir