Home / EGM Daire Başkanlıkları / Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Dairesi Başkanlığı
egm daireleri
egm Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Dairesi Başkanlığı

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Dairesi Başkanlığı

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Dairesi Başkanlığı

Maalesef dünya küreselleştikçe organize suç örgütlerinin de sayısı artıyor ve demokratik toplumları tehdit eder vaziyete giriyorlar. Aynı durum ülkemiz için de geçerli ve çeşitli suç organizasyonları vatandaşa ciddi bir tehdit yaratmakta.

Toplumun barış ve huzurunu bozmaya yönelik faaliyetler gösteren bu örgütlere karşı da Emniyet Genel Müdürlüğü’ne bağlı olarak çalışan Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Dairesi Başkanlığı faaliyet göstermektedir. Kurum, ilk olarak uyuşturucu madde kaçakçılığıyla mücadele etse de, aynı zamanda her tip sahtecilik, nitelikli dolandırıcılık, silah, tarihi eser, nükleer madde ve uyuşturucu yapımında kullanılan kimyasal madde kaçakçılığı da önlemesi gerekenler arasındadır.

1980 yılından beri hizmet veren Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Dairesi Başkanlığı, aynı zamanda Köpek Eğitim Merkezi ile köpekleri de faaliyetlerinde kullanmaktadır.


Hakkında Polisevi

Kontrol Et

egm Strateji Geliştirme Dairesi

Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı

Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı 2006 yılından bu yana Emniyet Genel Müdürlüğü çatısı altında faaliyetlerini sürdüren …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir