Home / EGM Daire Başkanlıkları / İstihbarat Dairesi Başkanlığı
egm daire
egm İstihbarat Dairesi Başkanlığı

İstihbarat Dairesi Başkanlığı

İstihbarat Dairesi Başkanlığı

Günümüz modern dünyasında artık her şey küreselleşmiş vaziyetteyken, devletler de bu sebeple tehditleri fark edip önlemek, güvenliği azami şekilde sağlayabilmek için çeşitli tedbirler almak zorundadır.

Artan terör olayları ve organize suçlar ülkeleri tehidt ederken, bu bağlamda başarılı bir istihbarat teşkilatının varlığı şart durumdadır. Ülke güvenliğinin tesisi ve huzur için, Emniyet Genel Müdürlüğü’ne bağlı olarak çalışan İstihbarat Dairesi Başkanlığı da bu sebeple hizmet vermektedir.

Suçun ve suçun önlenmesi, hızlı bir şekilde olayların çözüme kavuşturulması için çalışan kurum, 1951 yılından bu yana Türkiye’de istihbarat çalışmaları yapmakta ve ihtiyaçlara cevap vermektedir. Emniyet teşkilatına bağlı istihbarat birimleri bu noktada gerekli bilgi ve belgeleri toplayıp değerlendirmekte, analiz etmekte ve ardından da sonuca kavuşturarak uygun operasyonları yapmaktadır.


Hakkında Polisevi

Kontrol Et

egm Strateji Geliştirme Dairesi

Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı

Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı 2006 yılından bu yana Emniyet Genel Müdürlüğü çatısı altında faaliyetlerini sürdüren …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir