Home / Polis Haberleri / İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kurban Bayramı Tedbirlerini Aldı
emniyet denetim
bayram denetimi polis

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kurban Bayramı Tedbirlerini Aldı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Kurban Bayramı tedbirleri kapsamında ek önlemler aldı. Ekipler, bayram tatili öncesi yoğunluk yaşanması muhtemel otogarlarda vatandaşlara sosyal mesafe ve maske uyarısı yaparken öte yandan yaşanabilecek olası hırsızlık ve dolandırıcılık olaylarına karşı bilgilendirme yaptı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kurban Bayramı öncesinde aldığı tedbirleri bayramda oluşabilecek olası bir kalabalık ve kalabalık sonucu doğabilecek olan vaka artış sayısından dolayı  sıklaştırdı. Toplum Destekli Polisler ve Yunus Polisleri, Bayrampaşa’daki 15 Temmuz Demokrasi Otogarı ile Üsküdar Harem Otogarı’nda vatandaşları sosyal mesafe kuralına uymaları ve maske takmaları konusunda uyardı. Ayrıca asayiş ekipleri de şüpheli buldukları vatandaşlara kimlik kontrolü yaptı. Öte yandan polis ekipleri, yolculuk yapacak vatandaşlara broşürler dağıtarak boş kalan evlerinde hırsızlık olaylarının yaşanmaması için almaları gereken önlemleri anlattı ve cep telefonu hırsızlıkların ile dolandırıcılık olaylarına karşı bilgilendirme yaptı. Vatandaşlar, yapılan bu bilgilendirmelerden memnun kaldı


Hakkında Gamzenur Aydın

Kontrol Et

Polis Birimleri

Polis Birimleri

Polis Birimleri Türkiye’de ilk kurulan Emniyet Genel Müdürlüğü, 10 Nisan 1845 tarihinde kurulmuş olup; Türkiye …

2 Yorumlar

  1. Hastalık, virüs dinlemeden; bayramda bile çalışan kutsal meslek mensubu polislerimize sonsuz teşekkürler. Biz gençlerede bu şanlı üniformayı giymek nasip olur inşallah.

    • Bayramlarda zaten bomba ihbarı gibi şeyler (şanlı polisimizin sayesinde önleniyor) sıradan bir hal almışken ne yazıkki birde hastalık ile mücadele veriyor polislerimiz. Halkımızda cahil maalesef ne sosyal mesafe nede maske kuralına uyulmuyor otobüs ve otogarlarda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir