Home / EGM Daire Başkanlıkları / Bilgi Teknolojileri Daire Başkanlığı
bilgi teknoloji dairesi
egm daireler

Bilgi Teknolojileri Daire Başkanlığı

Bilgi Teknolojileri Dairesi

Emniyet Genel Müdürlüğü yetkisi altında çalışmalarını sürdüren Bilgi Teknolojileri Daire Başkanlığı’nın temel amacı, güvenlik teşkilatının bilgi akışını sorunsuz şekilde sağlamaktır. Aynı zamanda Bilişim Güvenliği, Bilişim Ağları, Yazılım ve Bilişim Projeleri gibi çeşitli şube müdürlükleri de bu kuruma bağlı olarak hizmet verir.

Bilgi Teknolojileri Daire Başkanlığı, emniyat teşkilatı tarafından gerçekleştirilen tüm hizmetleri en hızlı, en güvenli ve etkin şekilde yerine getirmekle yükümlüyken, adından da anlaşılacağı gibi bilişim desteği sunar.

Modern dünyada güvenlik teşkilatları için de bilişim olmazsa olmaz konumdayken, dolayısıyla EGM de bilgi ve teknolojiye ihtiyaç duymaktadır. Bu bağlamda Bilgi Teknolojileri Daire Başkanlığı, ulusal ve uluslararası ortamda çalışmalar yaparak bu ihtiyaca yanıt vermektedir.


Hakkında Polisevi

Kontrol Et

egm Strateji Geliştirme Dairesi

Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı

Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı 2006 yılından bu yana Emniyet Genel Müdürlüğü çatısı altında faaliyetlerini sürdüren …

2 Yorumlar

  1. Siber suçlardan aranan birçok insan mevcut ve ifade için emniyete çağrılıyorlar. Siber suçlar ile mücadele birimi bilgi teknolojileri dairesine bağlı bir birim mi?

  2. Siber suçlar ile mücadele daire ile bilgi teknolojileri dairesi birbirinden bağımsız departmanlardır. Bilgi teknolojileri emniyetin IT birimidir diyebiliriz. Emniyetin bilgi, iletişim ve her türlü bilişimsel ihtiyacını karşılayan bir birimdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir