Home / Polis Alımları / Arnavutköy Polis Meslek Eğitim Merkezi
Arnavutköy Polis Meslek Eğitim Merkezi

Arnavutköy Polis Meslek Eğitim Merkezi

İstanbul’un Arnavutköy ilçesinde yer alan Arnavutköy Polis Meslek Eğitim Merkezi, başvuru şartlarını yerine getiren ve Polis Akademisi tarafından atanan polis memuru adaylarına, 6 ay süreliğine eğitim vermektedir. Eğitimler 3 farklı etaptan oluşurken, zorlu etaplar ve parkurlar adaylar tarafından geçilmesi gerekir. Aynı zamanda bu süreçten önce deneyim sahibi olmak isteyen adaylar, çeşitli ücretli kurslardan da bu eğitimi alabilir. Peki, POMEM başvurularını yapabilmek için hangi şartlara sahip olunması gerekir? Bu dönem alımlar ne kadar? Sizlere bunlardan bahsedelim.

Polis Alımları Ne Kadar?

Arnavutköy POMEM

26. dönem polis alımlarına bakarak, 27. dönem polis alımlarına yönelik bir çıkarım yapmak mümkün. Peki, 27. dönem polis alımları açıklanmadı mı? Maalesef bu yönde bir açıklama yok. Zaten İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da bu yönde bir açıklama yapmadı. Peki, 26. dönem ve 27. dönem polis alımları ile ilgili olarak bilinmesi gerekenler nelerdir?

 • dönem göz önünde bulundurulursa; lisans ve ön lisansta toplam 6300 erkek polis alımı yapıldı. Aynı zamanda yine ön lisans ve lisans göz önünde bulundurulursa; 700 de kadın polis alımı yapıldı.
 • dönemde, bu seviyede bir polis alımı yapılması beklenmiyor.
 • İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun açıklamasına göre, 2.500 civarı kadın polis alımı yapılacak. Çünkü Avrupa sınırlamasına bakıldığında, Türkiye’deki kadın polis alımı daha düşük.
 • Erkek polis alımına yönelik kesin bir açıklama ise henüz yapılmadı. Ancak 26. dönemde olduğu kadar bir alımın yapılması beklenmiyor.

Yukarıda, 26. ve 27. dönem polis alımları ile ilgili olarak gerekli açıklamalar belirtilmiştir. Sürece yönelik diğer bilgiler ise henüz bilinmiyor. Alınan polislerin eğitim alacağı merkezlerden biri olan Arnavutköy Polis Meslek Eğitim Merkezi de, gerekli olan tüm eğitim niteliklerine sahiptir. Peki, tüm merkezlere gerekli şartlar çerçevesinde dağıtılan polis memuru adayları, başvuru sürecinde hangi şartlara sahip olması gerekir?

POMEM Başvuru Şartları Nelerdir?

POMEM Arnavutköy

27. dönem POMEM alımları yakında yapılacak. Peki, başvurmak isteyen polis memuru adayları hangi özelliklere sahip olması gerekir? Şimdi sizlere bunlardan bahsedelim.

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olunması,
 • Önlisans ve lisans düzeyinde mezun olmak, (herhangi bir bölüm şartı bulunmamaktadır)
 • Bakanlığın belirlediği puanlar çerçevesinde, KPSS’den taban puanın üzerinde puan almış olmak,
 • 18 yaşını doldurmuş olmak ve daha sonraki yaş düzenlemelerinde belirtilen şartları taşıyor olmak,
 • Erkek adayların en az 1.67 cm, kadın adayların en az 1.62 cm boya sahip olması,
 • 1 yıl ve daha uzun süreli bir suçtan mahkum olmamak,
 • Uyuşturucu madde veya alkol tedavisi almış olmamak,
 • Kamu haklarını kullanma konusunda herhangi bir yoksunluğa sahip olmamak ve bunun gibi pek çok şartın yerine getirilmesi gerekir.

Gerekli olan şartlar yerine getirildikten sonra, POMEM alımları yapılmaktadır.

Polis Akademisi’nin belirlediği stratejiler çerçevesinde başvuruyu kazanan polis adayları, otomatik olarak polis meslek eğitim merkezlerine yazdırılmaktadır. Ancak bu bazen yakın yer, bazen de uzak bir yer olabilir. İşte Arnavutköy Polis Meslek Eğitim Merkezi de, Polis Akademisi’ne bağlı olan merkezlerden bir tanesidir. Bu merkezde, 6 ay süreli olarak POMEM eğitimleri verilir. Eğitimler 3 etaptan oluşmakta olup, her etap kendi içerisinde önemli değerleri de barındırmaktadır.


Hakkında Erdem Keleş

Kontrol Et

Kemal Serhadlı Polis Meslek Eğitim Merkezi

Kemal Serhadlı Polis Meslek Eğitim Merkezi

Adana’nın Yüreğir ilçesi sınırları içerisinde yer alan ve Adana POMEM olarak bilinen Kemal Serhadlı Polis …

4 Yorumlar

 1. Eğitim öncesi özel firmalardan alınan kurslar sonucu alınacak herhangi bir sertifika ya da eğitim belgesi POMEM eğitimlerinde fayda sağlar mı? Ayrıca Arnavutköy Polis Eğitim Merkezi’nin kapasitesi kaç kişilik?

  • Aynı durumu ben de araştırdım fakat bu programlar sadece sizi sınavlara hazırlamak için yapılıyor. Sertifika işe yaramıyor. Ayrıca Arnavutköy Pomem 704 kişilik.

 2. Arnavutköy pomeme gideceğim. Arnavutköy polis eğitim merkezi hakkında yorumlarınız nelerdir? İçeri girilirken yapılan işlemler, ekstra var ise gereken evraklar ve ihtiyaçlar nelerdir?

 3. Şehir dışında bir yer bulması biraz zor oldu. Gelenler için bekleyecek bir yer yok okulun önü meralık arabayı oraya bırakıp içinde bekleyebilirsiniz. Yakında Wc yok tek market var..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir