Home / Polis Alımları / PMYO / Akyurt PMYO Ne Zaman Açılacak?
Akyurt pmyo
polis akademisi akyurt

Akyurt PMYO Ne Zaman Açılacak?

Akyurt Polis Meslek Yüksekokulu inşaatına Ankara ilinin Akyurt ilçesinde başladı. Ankara ilinin Akyurt ilçesinde öğrenim görecek adayların heyecanlı bekleyişleri devam ediyor. Henüz okulun alımlarına ve net açılış tarihine dair hiç bir bilgi bulunmuyor olsa da inşaatın bitimi ile bütün detayların konuşulacağı konuşulan konular arasında oldu.

İnşa edilen Polis Meslek Yüksekokulu için 2000 öğrenci kapasitesi bulunuyor. Öğretim görevlileri bu sayıya değil değildir. İnşa yapılan alan toplamda 87.000 metrekarelik alana yapılıyor. Dolayısıyla oldukça geniş bir alandan söz edilmektedir.

Yatakhane bölümü ile birlikte öğrenciyi düşünmekte olan Ankara ilinin Akyurt ilçesine bağlı olacak olan Polis Meslek Yüksekokulları yönetimi, öğrencilere yönelik ders çalışma alanları , yemekhane, 150 kişilik bekleme salonu ile Nizamiye binasına sahip olan Akyurt Polis Meslek Yüksekokulu ek olarak şu alanlara sahiptir:

 • Yatakhane bölümleri
 • Ders çalışma alanları
 • Yemekhane bölümü
 • Nizamiye binası ( 150 kişilik)

 

Gazino

 • Sosyal etkinlik alanı
 • 1100 kişiyi alma kapasitesine sahip olan konferans salonu
 • Ayrı ayrı 2 tane 1000 kişiyi alma kapasitesine sahip spor salonu ( Birleştirilip 2000 kişiyi alma potansiyeline sahip bir spor salonu da olma durumu söz konusu)
 • Açık ve kapalı olacak şekilde atış poligonları yerleri
 • Açık spor tesisleri ile spor alanında genişlik ve rahatlık söz konusu olacaktır.
 • Özellikle törenlerde kullanmak amacı ile oluşturulmakta olan en yüksek seviyede 3000 kişiyi alma potansiyeline sahip olan stadyum
 • Okulda eğitimin olması için iş ocakları
 • Özellikle eğitmenler ve gelen misafirlerin kullanabileceği yüksek kapasiteli otoparkları söz konusudur. Otoparkların açık olacağı planlar arasında var olmaktadır.

Eğitim amacı ile oluşturulabilecek amfiler özellikle de sosyal etkinlik için kullanılacağı planlar ve söylenenler arasındadır.

Akyurt Polis Meslek Yüksekokulu ne zaman açılacak?

Polis olmak isteyen ve eğitimini Ankara’da almak isteyen adayların en çok sorulan sorulardan birisi de Akyurt  ne zaman hizmete açılacağıdır. Henüz net bir tarih verilmese de inşaatın 2020 yılının sonuna doğru yetiştirilmesi planlanmaktadır. Adaylar 20. Dönem Polis Meslek Yüksek Okulu  alımları  için heyecanla bekleseler de maalesef bu süre içerisinde inşaatın tamamlanacağı düşünülmemektedir. Dolayısıyla 2021 yılında yapılacak olan alımlarda Akyurt PMYO’nun işlem yaptığını görebileceğiz.


Hakkında Gamzenur Aydın

Kontrol Et

Pöh parkuları

PÖH Nasıl Olunur

Polis Özel Hareket Dairesi Başkanlığı’na bağlı; banka soygunu, terör, rehine, baskın ve olağanüstü durumlarda devreye …

3 Yorumlar

 1. Akyurt polis meslek yüksekokulu pilot uygulama yerleşkesi olacağa benziyor. Ayrıca yerleşkenin büyüklüğü ve olanakları ile profesyonel sisteme geçişin temelleri diyebiliriz. Bu gibi girişimler ile polislik mesleği daha profesyonel bir hal alcağa benziyor.

 2. Akyurt pmyo yatılı bir okulmuş. Ayrıca yerleştirmelerin polis akademisi tarafından yapılacağı söyleniyor. Umarım böyle üst kalite pmyo sayısı artar. Öğrenciler için faydalı alanlara sahip bir okul.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir