Home / Polis Alımları / EGM Denetleme Görevinde

EGM Denetleme Görevinde

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, toplu taşıma araçlarında korona virüs denetiminin yanı sıra emniyet kemeri uygulaması da yaptı. Kuralları ihlal eden sürücülere polis tarafından para cezası verildi.

 

Korona virüs ile mücadele dönemi sürecinin devam ediyor olmasıyla birlikte mücadele  kapsamında Trafik Şube Müdürlüğü’ne bağlı polis  ekipleri, kent genelinde ulaşım hizmeti vermekte olan  toplu taşıma araçlarında denetim yaptı. Otobüs, dolmuş ve taksileri durdurarak kontrol yapmakta olan  ekipler, toplu taşıma araçlarında uyulması gerekmekte olan maske kuralı için   şoför ve yolcuların maske kuralına uyup uymadığını kontrol etti.

Öte yandan Trafik Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipleri tarafından Bostancı Köprüsünde  araçlar durdurulup, emniyet kemeri kontrolü de yapıldı. Korona virüse karşı gerçekleştirilen uygulamada emniyet kemeri takmayan çok sayıda sürücüye trafik ekipleri ceza yazarken, birçok araç sürücüsü şehir içi trafikte genelde kısa mesafe olduğu gerekçesiyle emniyet kemeri takmadıklarını ifade etti.

İstanbul genelinde saat 09.30’a kadar sürecek olan denetimin iş çıkış saati olan saat 17.00’da tekrar başlayacağı ve saat 19.30’a kadar devam edeceği öğrenildi


Hakkında Gamzenur Aydın

Kontrol Et

Polis Birimleri

Polis Birimleri

Polis Birimleri Türkiye’de ilk kurulan Emniyet Genel Müdürlüğü, 10 Nisan 1845 tarihinde kurulmuş olup; Türkiye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir